Alternate Text

0850 214 00 00

Ticari Elektronik İleti İzni

  • Anasayfa
  • Ticari Elektronik İleti İzni
image
image
image
image
image
image
image
image

ÜYE TİCARİ ELEKTRONİK

İLETİ GÖNDERİMİNE İLİŞKİN AÇIK ONAY METNİ

Tempo Çağrı Merkezi Ve İş Süreçleri Dış Kaynak Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi (“TEMPO” veya “Şirket”) olarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik ve sair mevzuatlar kapsamında olarak siz değerli kullanıcılarımızı ticari elektronik iletiler hakkında bilgilendirmek ve ticari elektronik ileti onayınızı alarak size daha iyi bir hizmet sunmak istemekteyiz.

1. Bilgilendirme Metni

Ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade etmektedir. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla ya da İleti Yönetim Sistemi (“İYS”) üzerinden alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek ve İYS üzerinden her zaman reddedebilirsiniz.

2. Onay Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince gerekli bilgilendirmenin tarafıma yapıldığını, işbu bilgilendirme formunu okuyup anladığımı ve bu şekilde alınan aşağıdaki beyanımın geçerli olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Mevcut veya ileride güncelleyeceğim kişisel verilerimin, üyelik ekranında tarafıma sunulan, TEMPO tarafından yürürlüğe koyulan Helpmatik internet sitesi (“Site”) üzerinden her zaman ulaşabileceğim aydınlatma metninde detaylı olarak açıklandığı şekilde, Site üyelik (“Üye”) işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamam, üye girişi yapabilmem, üyelik bilgilendirmelerini alabilmem, Üye olarak Site üzerinden alışveriş yapmak için her alışveriş işleminde tekrar bilgilerimin girilmesine gerek kalmadan üye bilgilerimi kullanarak alışveriş yapabilmem, Üye olarak daha önce aldığım ürünleri ve hizmetleri görüntüleyebilmem, Site’den yapacağım alışverişlerime göre oluşturulacak bana özel imkan ve tekliflerden yararlanmam, genel veya bana özel kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamların oluşturulması, kampanya, yarışma, çekiliş ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, segmentasyon, raporlama, profilleme, pazarlama ve analiz çalışmalarının yapılması, Site veya diğer 3. taraf ortamlarda Tempo’ya ait reklamların ve pazarlama/iletişim faaliyetlerinin (Site’deki bildirimler, pop-up gösterimi, kişiye özel teklifler, kullanıcı ekranlarının özelleştirilmesi, reklam, arama, anket vs.) yapılması amaçlarıyla işlenerek; TEMPO tarafından veya adına bu konuda, gizlilik yükümlülüğü altında hizmet veren üçüncü kişiler tarafından çağrı, kısa mesaj (SMS), fax, otomatik arama makineleri, e-posta ve benzeri iletişim kanallarından iletilecek veri, ses ve görüntü içerikli bilgilendirme, tanıtım ve pazarlama iletilerinin gönderilmesine, dilediğim zaman hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime ilişkin açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğimi kabul ve beyan ederim. Bu kapsamda;

Kişisel verilerimin işlenmesine, tarafıma reklam içerikli ve tanıtıcı e-posta, SMS veya çağrı gönderilmesine rıza gösteriyorum.